برای حسن آقای هدایتی

گفتی تا شقایق هست زندگی باید کرد

شقایق هست، تو نیستی، چکار باید کرد؟

     معمول است که وقتی کسی از دنیا می رود، افراد شروع به تعریف و تمجید از او می کنند. اما منصفانه بگویم، من این چند سطری را که در باره دوست خوبم زنده یاد حسن آقای هدایتی می نویسم، صرفا" بر اساس آنچه دیده و لمس کرده ام، می باشد. حسن آقا ویژگیهای مختلفی داشت. وارستگی از جمله فضایل اخلاقی او بشمار می رفت، همینطور دیانت و جوانمردی او. مهم تر از همه اینها؛ عزت نفس و مناعت طبع او.

    علاوه بر این انسان فوق العاده سخت کوشی بود. شاید اگر همان چند روز را در منزل "بام" ما به آهنگری مشغول نمی شد، شناخت من نسبت به او اینقدر دقیق و گسترده نمی بود. به رغم اینکه در برخی از زمینه ها اخلاق تندی داشت، اما قلب بسیار رئوف و مهربانی داشت.

    من تلاش می کنم در معاشرت با هر کسی نکته ای بیاموزم. بارها با حسن آقا نشستم. در منزل او حاضر شدم و سبک زندگی او مرا بسیار تحت تاثیر قرار داد. زندگی او بسیار ساده و بی آلایش بود. هر بار که به منزل او می رفتم، یا او را بر روی سجاده می دیدم و یا مشغول تلاوت قرآن.

   در میان تمام ویژگی های مثبت و منفی؛ مناعت طبع او برای من مهم تر بود. من از این ویژگی او درس گرفته ام و همین ویژگی مهم را از او در روح و روانم به یادگار دارم.

    به روان او، والدین و خواهران او که دست از این دنیا شسته اند، درود می فرستم و غفران بی انتهای الهی را برایشان آرزو می کنم.

بام/صدهزاران / حسین نصرتی

بام/صدهزاران / حسین نصرتی

بام/صدهزاران / حسین نصرتی

بام/صدهزاران / حسین نصرتی

 

/ 4 نظر / 57 بازدید
نيلوفر

سه چيز در دنيا بي نظير است مادر........................................... عکس مادر................................................. سايه مادر روز مادر و زن مبارک [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] دوست داشتين پيش منم بياين

رضایی

یادش بخیر. خدا بیامرزه.

مصطفی

خدا رحمت کنه.

حسین

خدا بیامرزه.