انتخابی سبز در پایان فصلی سبز

نطق دیشب تلویزیونی محمود احمدی نژاد بار دیگر شعار عدالت محوری وی را در انظار ملت شریف ایران متجلی ساخت. صدا و سیمای ما بر خلاف رویه های خود در این دوره از انتخابات برای نامزد دلخواه خود سنگ تمام گذاشت و باید به او خسته نباشید گفت و خدا قوت.

دیشب بار دیگر چشمان ما به تلویزیون بود تا ببینیم محمود احمدی نژاد در رد اظهارات میر حسین موسوی چه می گوید. چهره عصبی و تکرار مکرراتی که از وی بارها شنیده بودیم، بواقع حرف جدیدی گفته نشد. کماکان با عدد و رقم و نمودارهایی که همیشه از آن بهره می جست ، سخن گفت و در مورد حساسیت جامعه به آن بخش از اظهاراتش که در مورد همسر میر حسین موسوی سخن گفته بود به نوعی در صدد پاسخگویی برآمد، پاسخی که هیچکس را قانع نکرد ، بجز طرفداران سنتی خود. او اگر می توانست از مردم عذر خواهی می کرد شاید می توانست دلهای خیل عظیمی از مردم را که از اظهاراتش ، به درد آورده بود، بدست آورد، اما توجیه و توضیح بیشتر ، سبد او را از آرای دوستدارانش نیز خالی کرد.

در مورد مدارک تحصیلی همسر موسوی سخن گفت؛ این در حالی است که سازمان بازرسی روال ارتقای پرونده او را کاملا مطابق قانون اعلام کرده بود. او در این گفتگوی تلویزیونی همچنان بر خلاف نظر سازمان بازرسی دروغ گفت. طبق اخباری که در سایتهای خبری منتشر شده است، سازمان بازرسی کل کشور به عنوان یک مرجع رسمی نظارت و بازرسی قضایی با بررسی پرونده تحصیلی دکتر زهرا رهنورد، مراتب ارتقا و اخذ مدرک تحصیلی وی را مطابق روال قانونی دانسته است. اما همچنان احمدی‌نژاد روند تحصیلی و علمی دکتر رهنورد را خلاف قانون خواند.

همچنین رئیس دولت نهم اصلا درباره ادعاهای دروغ طرح شده که بارها مورد تکذیب وزارت امور خارجه انگلستان قرار گرفت توضیح نداد که چرا مدعی بود تونی بلر برای آزادی افسران دستگیرشده جاسوس از او عذر خواهی کرده است! او همچنان نگفت که آیت الله جوادی آملی ادعای او درباره "هاله نور" را مورد انتقاد قرار داده است.

احمدی‌نژاد همچنان نگفت که چرا برخلاف آمار اعلامی‌اش که مدعی شده بود تورم در این دولت 15 درصد است، بانک مرکزی همین دولت این آمار را 25 درصد اعلام کرد؟ و بعد از رسوایی جدید، صفحه یادشده را از وب سایت بانک مرکزی حذف کرد؟ و خیلی از موارد را توضیح نداد. او پروژه قطار اصفهان شیراز اصلا را افتخار آمیز خواند ، اما آن چیزی که ما در خبرها خواندیم ، این پروژه دچار مشکلات اساسی است. مثل این که گزارش مجلس در سال 87 مبنی بر 1400 تخلف دولت در بودجه دروغ بوده است؟ یا گم شدن آن یک میلیارد دلار؟

جالب است تکذیب گر دروغ این بار با وارد شدن مجدد دیوان محاسبات باز هم متهم به دروغگویی شد. دیوان محاسبات پس از اظهارات دیشب احمدی نژاد مبنی بر مختومه شدن موضوع یک میلیارد دلار عدم واریزی به خزانه در گزارش تفریغ بودجه سال 85 واکنش نشان داد. ضمن تکذیب مختومه شدن پرونده فوق‌الذکر همچنان که در گذشته نیز تاکید شده است پرونده مورد اشاره برای رسیدگی و صدور دادخواست در مسیر دادسرای دیوان محاسبات کشور مطرح و در حال رسیدگی است و برای صدور رای به هیئت‌های مستشاری و حسب ضرورت محکمه تجدید نظر ارجاع خواهد شد.

در نامه روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور خطاب به رئیس شبکه سه آمده است: به استحضار می‌رساند آقای محمود احمدی‌نژاد نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در برنامه ویژه انتخاباتی روز چهارشنبه 20 خرداد 88 ساعت 22:45 در بخشی از سخنان خود از مختومه شدن موضوع "یک میلیارد دلار" در تفریغ بودجه سال 85 خبر داد.

احمدی نژاد در این گفتگوی یکطرفه با شجاعت خود را به نوعی حضرت علی جلوه داد و موسوی و هاشمی را طلحه و زبیر! او در این گفتگو بیش از 40 بار از لفظ دروغ استفاده کرد و تمام برگ های برنده خود را رو کرد ، اما چهره عصبانی او نشان از استرس از دست دادن قدرت داشت. او در این گفتگو بارها و بارها از لفظ "من"استفاده کرد. من خودم اهل دانشگاه هستم ، من روزی 24 ساعت کار می‌کنم ، من ...

احمدی نژاد باز هم گل بخودی زد. اگر در این گفتگو حاضر نمی شد و مظلوم نمایی می کرد، می توانست به وجهه خود کمک کند. ملت ما انتخاب خود را کرده اند و برای پایان دادن به وضعیت نامساعد بوجود آمده در آستانه انتخاب سبزی هستند. خدا

/ 0 نظر / 9 بازدید