ما خیلی مدیون آنهاییم

    همه ساله این روز که فرا می رسد، منقلب می شوم. اسفند، ماه عجیبی است، ماه انتظار برای رسیدن نوروز، ماه انتظار برای دگرگونی، ماه انتظار برای دیدارهایی نو و البته ماه برخی از شهدای گرانقدر دفاع مقدس. سی سال پیش نیز پدران و مادرانی چشم انتظار فرزندانشان بودند تا شاید بیایند و بر سر سفره هفت سین، پدر به رسم دیرین دعا کند و ما هم آمین بگوییم. برخی از آنها آمدند و البته مهدی هم  آمد، اما نه آنطوری که ما به انتظارش نشسته بودیم.

    امروز من به احترام شهدای عملیات بدر حال خوب و معنوی ای دارم. امروز یادشان می کنم و برایشان مدام صلوات می فرستم؛ نه فقط برای مهدی، بلکه برای همه آنها. اینها مظلوم بودند، شاید مظلوم تر از شهدای دیگر مقاطع دفاع مقدس. چرا که اینها هم در خاک جنگیدند و  هم در آب. و بدتر از آن در حلقه محاصره، مورد اصابت مداوم گازهای شیمیایی دشمن قرار گرفتند...

    لازم نیست هیچ کدام از آنها را بشناسیم. فقط کافی است تنها به آرامش و شوقی که در چهره جوانان آن سالها وجود داشت، تامل کنیم؛ آن وقت از برکت این نگاه‌های آسمانی بهره‌مند خواهیم شد. تصاویر این پست هم غیر از این نیست. مهدی هم یکی از خیل عظیم آنان است. 

    همه اینها زندگی را دوست ‌داشتند، آرزوی مدارج بالای تحصیلی را هم داشتند، از داشتن خانه و ماشین هم بدشان نمی آمد؛ حتی برخی از اینها زن و بچه هم داشتند، اما وقتی دیدند به آب و خاکشان تجاوز شده، در خانه نشستن را ننگ دانستند و رفتند و مردانه به دفاع از خاک و شرف و ناموس مردم پرداختند. اینها سبکبال و رها به استقبال شهادت رفتند تا چراغ خانه ما روشن بماند! ما خیلی مدیون آنهاییم؛ من که سالهای سال با مهدی زیسته بودم و در کنار او اخلاق و دیانت و انسانیت را آموخته بودم، امروز جز با صلوات بر روح مطهرش چه می توانم بکنم!

    مهدی و همه مهدی ها را دوستشان دارم؛ چه آنها که شهید شدند و چه آنهایی که مانده اند، برای همه اینها هم احترام قائلم؛ اما افسوس که به دلایل مختلف، هر گروهی عظمت شهدا و رزمندگان را برای خود مصادره کردند و بین آنان و جوانان فاصله انداختند. اینها باعث شرمندگی کسانی اند که به آرمانهایشان خیانت کردند و پس از این همه مدت که از جنگ گذشته، دستشان به هر گناهی آلوده شده است!!!!

آن فرو ریخته گلهای پریشان در باد

کز پی جام شهادت همه مدهوشانند

یادشان زمزمه نیمه شب مستان باد

تا نگویند که از یاد فراموشانند

شهید محمد مهدی نصرتی/ صدهزاران

شهید محمد مهدی نصرتی/ صدهزاران

شهید محمد مهدی نصرتی/ صدهزاران

 

/ 5 نظر / 55 بازدید
milad

اگه بتونی فقط، فقط یه آرزو بکنی؛ چه آرزویی می کنی؟ ممنون ميشم اگه تو کامنت هاي پست زير ثبتش کنين http://1aue.mihanblog.com/post/161

مهدی

+ان شاء الله روح شهید شیخ مهدی شاد باشه و مارو شفاعت بفرمایند. +" اما افسوس که به دلایل مختلف، هر گروهی عظمت شهدا و رزمندگان را برای خود مصادره کردند و بین آنان و جوانان فاصله انداختند. اینها باعث شرمندگی کسانی اند که به آرمانهایشان خیانت کردند و پس از این همه مدت که از جنگ گذشته، دستشان به هر گناهی آلوده شده است!!!!" درود بر صاحب چنین قلم حقگویی. +روز 22 اسفند برای تماشای مسابقه ی استقلال و نفت تهران به ورزشگاه رفته بودیم. قبل از آغاز مسابقه مراسم بزرگداشت شهدا برگزار شد و گوینده ی ورزشگاه شهید مهدی رضایی مجد رو معرفی کرد که کاپیتان تیم ملی جوانان هم بوده و از پرسپولیس هم پیشنهاد داشته اما همه را رها کرده، به جبهه رفته و شهید شد. همونطور که فرمودید ما خیلی مدیونیم.

تمام حجم زمین، هیچ در برابر تو چقدر بوی اقاقی گرفته پیکر تو از آن زمان که دلت را به آسمان دادی گرفته عطر بهشت خدا سراسر تو

هاشمی

شهدا رفتند تا ما با آرامش زندگی کنیم شهدا را به خاک نسپاریم شهدا را به یاد بسپاریم

یک بامی

روحش شاد و یادش گرامی.