قهرمانی با لطف خانواده فولاد

در همه جای جهان شاهد حضور کارناول های شادی در مجموعه های مخصوصی هستیم، اگر کارناولها بر مبنای برنامه ریزی قبلی باشند چندان دلچسب نیستند، اما اگر بصورت خودجوش و آنی بوجود آیند، دلچسب ترند. نمونه ای از این کارناولها را در معاصر خود رویت کرده ایم؛ بارزترین نمونه آن به آذر 1376 بر می گردد، زمانی که تیم ملی ایران با توقف تیم ملی استرالیا به جام جهانی 1998 فرانسه راه یافت. پس از این موفقیت باشکوه، مردم در جای جای کشورمان از کوچک و بزرگ و پیر و جوان و مرد وزن به خیابانها سرازیر شدند و غریو شادی سر دادند و این موضوع به هبستگی و وحدت مردم کشورمان در آن سال کمک شایانی کرد.

دیروزساعت 30/١٩ پس از پایان بازی استقلال و پیام مشهد برای تهیه دارو راهی خیابان شدم، کارناولی از طرفداران استقلال را مشاهده کردم که همه پرچم آبی بدست مشغول شادی بودند و به مردم شیرینی می دادند، اگر کسی از جزئیات مسابقات لیگ برتر اطلاعی نمی داشت، احساس می کرد که این تعداد هوادار، گویا به تازگی از استادیوم بیرون آمده اند! در حالیکه مسابقه در مشهد برگزار شده بود.

از طرفی پس از اتفاقات اخیر فوتبال که قبلا به نقد آن پرداخته بودم ، دیروز فوتبال پاک و تمیز و جوانمردانه و البته غریبی را مشاهده کردیم. در اهواز تیم فولاد اهواز شرافتمندانه بازی کرد، تا فرداروزی موضوع وصله تبانی از طرف فوتبالی نویسان و هواداران استقلال به خانواده فولاد یها نچسبد. هر دو تیم بازی جوانمردانه و مهیجی از خود به نمایش گذاشتند.

در مقابل فوتبال غریبی دیدم، در شهری که تیم پیام در ورزشگاه اختصاصی خود بازی می کرد، سکوهای ورزشگاه مملو از تماشاچیان استقلال بودند، من هواداری از تیم پیام مشاهده نکردم، تیم های شهرستانی همیشه و در همه جا مظلومند و فاقد امکانات. دولتمردان ما باید قبل از توزیع فیزیکی تیم ها از استانی به استان دیگر، به فکر زیرساختهای ورزش این کشور باشند، باشگاهها همچون احزاب نیرومند بصورت اساسی و اصولی پی ریزی شوند تا هر تیمی با جذب امکانات و هودار در شهر خود احساس غربت نکند.

این قهرمانی را به تمامی هوادران تیم استقلال تبریک می گویم،امیدوارم همچنانکه در لیگ برتر بر روی کاغذ شانس اندکی برای قهرمانی داشتند، اما در زمین بازی به این موفقیت ارزشمند دست یافتند؛ در لیگ قهرمانان آسیا هم بتوانند از گروه خود به مراحل بالاتر صعود نمایند.

رقابتی که امروز در هفته پایانی لیگ برتر؛ بویژه در شهر اهواز اتفاق افتاد ، آرزوی تمام سیاسیون این کشور است تا رقابتی پاک و تمیز و همراه با شور و نشاط را در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شاهد باشیم. به امید حق

/ 0 نظر / 11 بازدید