در سوگ شهادت حضرت زهرا(س)

آب! بسوزد دلت،

خاک! شود خاک عزا بر سرت،

باد! پریشان شوی،

چشم! الهی کهبباری فقط،

 پیش نگاه شما...

مادر خورشید سوخت.

فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) را به همه دوستداران و شیفتگان آن حضرت و بازدید کنندگان این وبلاگ تسلیت عرض می کنم.

می خواستم مطلبی در رثای حضرت زهرا سلام الله علیها بنویسم؛ دو مطلب و دو توصیف زیبا که از ایام نوجوانی در ذهنم باقی مانده بود ،یادآورم شد؛ نخست آنکه؛ یکی از اصحاب امام حسین(ع) روایت می کند که به ابی عبدالله گفتم: به من بگو آیا رسول خدا چه گفت که فاطمه سرور زنان جهانیان است ، یا اینکه او سرور زنان زمان خود است؟ امام حسین(ع) فرمودند: این مریم بود که سرور زنان زمان خود بود، ولی فاطمه سرور پیشینیان و پسینیان است.(معانی الاخبار ص 107)

دوم؛ من هرچه در میان کلمات قصار اندیشمندان معاصر گشتم، کلامی بهتر و ناب تر از سخن دکترشریعتی در توصیف دختر رسول الله(ص) نیافتم:

خواستم بگویم، که فاطمه دختر محمد است.

دیدم که فاطمهنیست.

خواستم بگویم، که فاطمه همسر علی است.

دیدم که فاطمهنیست.

خواستم بگویم، که فاطمه مادر حسین است.

دیدم که فاطمهنیست.

خواستم بگویم، که فاطمه مادر زینب است.

باز دیدم که فاطمهنیست.

نه، این‌ها همه هست و این همه فاطمه نیست.

فاطمه،فاطمه است.

            در چند سال گذشته در یک اقدام و سنت نانوشته،ایام سوگواری آن حضرت بصورت بزرگداشت یک دهه ای برگزار می شود، با شکوه ترین این مراسم ها ، سوم جمادی الثانی است که در مناطق مختلفی از کشورمان برگزار می شود ، به واقع برگزاری چنین مراسم هایی ، نوعی معرفت شناسی برای سامان بخشی به روحیات و معنویات فردی و اجتماعی ماست. تقریبا مدت 10 سالی است که چنین مراسمی در منزل یکی از دوستان خوب و بزرگوارم که از سادات حسینی هم هست ، برگزار می شود و مراسم آن نیز با سخنرانی و مداحی همراه است و نفس حضور در این مجالس، غنیمت دانستن و چیدن گلی هر چند کوچک در دورانی است که پیشوایان دینی مان هر روز مظلوم تر می شوند.

            بزرگداشت این ایام برای من بسیار عزیز، جانسوز و خاطره انگیز است. به دو علت؛ یکی اینکه مادر ائمه ما به شهادت رسید ه است؛ دوم اینکه مادرم نیز در همین ایام چشم از جهان فرو بسته اند، برای همین است که همه ساله بلافاصله پس از حضور در این مجلس بر مزار مادرم در بهشت زهرا حاضر می شوم و برای شادی روحش دعا می کنم. 

در آستانه روز جمعه واقع شده ایم، روز جمعه روز استحابت دعاست. چنانکه رسولخدا(ص) فرمود:در روز جمعه ساعتى است که بنده مسلمان، در آن وقت چیزى از خدا نخواهد ؛ مگر آنکه خداوند به او عطا گرداند و آن وقتى است که نیمه خـورشید به سوى مغرب نزدیک گردد. ( مسند فاطمه الزهراء ص 221)

در این روز عزیز و پر از معنویت و اخلاص که با دیدن اسم مبارک حضرت فاطمه زهرا اشک و شکستن دل و یاد آوری غمها و مصیبتهای بی انتهای او به ذهن انسان متبادر می شود؛ از خدای عزیز می خواهیم که ظهور ولی صالح خود در روی زمین را نزدیکتر کند و به همه محبان و ارادتمندان و فرزندان او توفیق و سربلندی روزافزون عنایت کند.

/ 3 نظر / 8 بازدید
یه دوست.

[گل][گل][گل] سلام [گل][گل][گل] دست مریزاد و خداقوت. ما هم www.taktazchat.com هستیم. حتما سر بزنین. امکانات جالبی داره. چت روم صوتی تصویری قوی و انجمن هم داره . [گل][گل][گل] به امید دیدار [گل][گل][گل]

مصطفی خوشگو

با عرض سلام و خسته نباشید. خدا قوت برادر.

ابوذر

یه مطلب از وبلاگت داخل وبلاگم کپی کردم حلال کن