یک روز بیاد ماندنی

    تعطیلات پایان هفته فرصت مناسبی برای فرار از آلودگی ها و یکنواختی های زندگی شهری است. چند روز پیش به اتفاق تعدادی از دوستان، راهی منطقه ای به نام "بارداولنگ" شدیم. هدف کوهنوردی و پیاده روی بود. این منطقه تقریبا" در 10 کیلومتری بام واقع شده است. با اینکه در حال حاضر در فصل زمستان قرار گرفته ایم و انتظار داشتیم هوا سرد باشد، اما کمبود بارش ها و بخصوص عدم بارش برف، هوای این فصل را مطبوع و بهاری کرده است.

    ساعت 6 صبح از محل قرارمان در انتهای خیابان تخته (روبروی شرکت برق) بطرف بارداولنگ حرکت کردیم. دیشب باران خوبی باریده بود و زمین ها هم خیس شده بودند. همین موضوع بر پیاده روی اعضای گروه تاثیر منفی گذاشته بود و انرژی بیشتری از آنان می گرفت. اما کنار رفتن ابرهای آسمان، نوید روز آفتابی را می داد.

    بعد از ساعتی پیاده روی وقتی آفتاب عالمتاب بالای سرمان قرار گرفت، زمین های خیس را با حرارت و تابش نور خود برای طی مسیر آماده تر کرد. صبحانه امروز را حسن آقا و آقا داود تهیه کرده بودند. اما بر پا کردن آتش بصورت مشارکتی انجام شد. درست کردن چایی و خوردن صبحانه در کنار دوستان خوب گروه، شیرینی این برنامه تفریحی - ورزشی را دو چندان کرد.

    پس از ساعتی پیاده روی حالا به مقصد مورد نظر رسیده بودیم. اینجا دارای 30 دهنه غار است که اهالی در گذشته برای نگهداری دام های خود مورد استفاده قرار می دادند. علاوه بر این، مراتع بکری در اطراف این مجتمع سنتی وجود دارد که دسترسی صاحبان گله های گوسفند را به علوفه و تغذیه دام ها راحت تر می کند. اما با وجود پدیده شهرنشینی، مناطقی شبیه به اینگونه مناطق به حاشیه رفته اند و مورد اقبال اهالی قرار نمی گیرند. با این وجود هنوز هم کسانی هستند که در پی روزی حلال و یاری کردن همنوعان خود باشند. فرزاد وحیدی که از فرزندان خوشنام بامی ساکن پاریس بشمار می رود، با هزینه ای هنگفت، مبادرت به برپایی مجتمع دامپروری کرده است که از کنار آن 10 خانواده متنعم شده اند. این اقدام خداپسندانه مورد تحسین همگان است.

    این روز خوب با حضور در یکی از غارها با پذیرایی چایی از سوی یکی از چوپانان به نام غلامعلی اصغری ادامه یافت. بازدید از مجتمع دامپروری فرزاد نیز از برنامه های بعدی گروه بود.

    و در پایان بازگشت به سوی بام با دوستان خوبم اکبر امام پور، داود اکوان، فیض الله حاجی زاده و حسن حدادی، در کنار گپ و گفت معمول و ذکر خاطرات گذشته و ذکر خیر سایر دوستانی که نتوانسته بودند در این برنامه حضور داشته باشند؛ روز خوبی را برایمان رقم زد.

/ 8 نظر / 110 بازدید
مهدی

به به!

هاشمی

کیف کردید با اون هوای بهاری زمستان!

مهدی

به به عجب هوایی. عجب دوستانی. همه چیز بسیار عالی. حق نگهدار شما.

محمد نقدی

سلام حسین اقا ممنونم ازعکسی که داخل سوم گرفته بودی دلمونو بردیدکاش به من هم خبرمیدادی

محمد نقدی

سلام حسین اقا ممنونم ازعکسی که داخل سوم گرفته بودی دلمونو بردیدکاش به من هم خبرمیدادی

فیض اله

سلام. پیاده روی که به کوهنوری ختم میشد را تا حالا تجربه نکرده بودم مخصوصا اینکه مدیر برنامه هم اکبراقا امامپور باشد تجربیات خوبی در این زمینه دارد... واقعا روز خوبی بود مخصوصا برگشتنا از رودخانه هم در هوای افتابی سیل می امد امیدوارم اینبار با دوستان بیشتری که از همینجا قول میدهند برویم بام گردی حسین اقا این پست هم بعد ان روز خاطره انگیز دلچسب بود. دست مریزاد.

زهرا

چه تفریح خوب و سالمی. دامپروری و احیای غارها چه خوب بود [لبخند]

محمد

سلام حسین اقا درود برشما