برای همه معلمان

    امروز بهانه ای است تا به معلمان زحمتکش، این روز خوب خدا را تبریک بگویم و در شب آرزوها بهترین ها را برایشان آرزو کنم.

     گذشته از تعارفاتی که در سطح رسانه ها و مطبوعات روی می دهد، معلمان هم مثل سایر اقشار جامعه دارای وظایفی هستند که ارزیابی دانش آموزان و همچنین ارزشیابی ادارات آموزش و پرورش، میزان موفقیت و عدم موفقیت هر یک از آنها را تعیین می کند. در میان این قشر همانند سایر اقشار جامعه، افراد بسیار سختکوش و زحمتکش، و  همچنین افرادی که به این شغل به عنوان یک شغل نگاه می کنند وجود دارد. با این حال بدون توجه به این دسته بندی ها، به همه آنان این روز را صمیمانه تبریک می  گویم.

     در دهه  شصت، معلمان زیادی بصورت سیار از این مدرسه به مدرسه دیگری تردد می کردند. از  این روی ما شناخت نسبتا" خوبی از معلمانمان داشتیم. ما معلمان بومی ای داشتیم که با خلق و خوی اغلب آنها آشنا بودیم. برخی از آنها به شدت عاطفی و دلسوز، و  عده ای از آنها هم به غایت بی خیال و بی تعصب بودند. اینها نقش بسیار موثری در صعود و  سقوط دانش آموزان ایفاء کردند؛ چرا که سرنوشت اجتماعی آنها در اختیارشان بود.  آنهایی که دلسوزانه در خدمت داتش آموزان بودند و باعث شدند تا ما خاطرات خوبی از  آنها به یاد داشته باشیم، همیشه در دلهای دانش آموزان جاودانه اند و کودکان دیروز همواره  دعاگوی آنان باقی خواهند ماند. عده ای هم که به وظایف اجتماعی خود به خوبی عمل نکرده و در تعلیم دانش آموزان کوتاهی کردند، گمان نمی کنم هیچگاه از آنان به نیکی نام برده شود!

     محمد حسن  هوشیار و قاسم خداخواه نخستین معلمان بومی عصر ما بودند. وظیفه خود می دانم از مقام آنان تجلیل کنم. افراد دیگری هم بودند که متاسفانه خوش ندرخشیدند. با این حال برای همه آنها  آرزوی توفیق دارم. همینطور روز نکوداشت مقام معلم را به معلمان دوره حاضر که شناختی نسبت به آنها ندارم، تبریک می گویم.

     یاد می  کنم از آقای متین پور(قرقی) معلم دینی مان، شمس آبادی معلم عربی، سردارآبادی  معلم تاریخ و جغرافیا، خداخواه و حاجیان معلمان علوم  تجربی، مودی معلم حرفه و فن، رشیدی معلم ادبیات و دستور زبان فارسی، رویانی معلم زبان انگلیسی، محمد لعل  قربانی و علیرضا قربانی مدیران مدرسه راهنمایی شهید نیکوکلام، دشتی مسئول دفتر مدرسه و ابراهیمی خادم و سرایه دار مدرسه. از خداوند برایشان سربلندی و طول عمر آرزو می کنم.

/ 5 نظر / 3 بازدید
غاده

سلام خوبید؟ شرمنده من معلم نیسنم فقط گاهی ناخنکی به حرفه اشون میزنیم تو حلقه صالحین و میشیم مربی شماروبه حق این ماه های عزیزدعام کنیدتاخداازم راضی بشه و....

هاشمی

مهر شما، گرافیت وجود مرا الماس کرد. من از با شما بودنم چیزی فرا‌تر از استوکیومتری زندگی و مولاریته شادی‌ها آموختم. امیدوارم کلویید زندگیتان شفاف و معادلات زندگیتان موازنه شده و محلول زندگیتان از عشق و محبت فراسیر شده باشد. با بیشترین درصد خلوص دوستتان دارم و با بالا‌ترین غلظت مولال، روزتان مبارک!

هاشمی

به چه عجب فرصتی کردید که نظرات کاربران وبلاگتان را نگاهی هم بندازید کم کم داشتیم ناامید میشدیم که نیم نگاهی نمی انداختید !!!!

محمدی

تبریک به همه معلمها.

رحیمی

خیلی خوبه که این روز را به عنوان روز معلم اعلام کردن. اما عده ای از این معلما فکر می کنن که واقعا" شریف ترین شغلها رو دارن. یعنی این توقع رو ایجاد کردن که دیگران باید ازشون تجلیل کنن. بعضی از اونا هم انگار نه انگار برای کاری که انجام میدن حقوق و مزایا دریافت می کنن...