گوشی 1100 من

     من جزو نخستین هایی بودم که صاحب موبایل شدم. دهه 70 زمانی که این کالای لوکس وارد کشورمان شده بود و فناوری آن آرام آرام فراگیر می شد، همسرم بخاطر موقعیت شغلی ام خیلی اصرار داشت تا یکی از این موبایل ها را بخرم. قیمت آن موقع بسیار بالا بود. ولی اینقدر از جانب خانواده اصرار شد تا با کلی قرض و وام توانستم با پرداخت مبلغی به میزان 900 هزار تومان خط موبایل مورد نظرم را خریداری کنم. اما این اقدام برای داشتن موبایل کافی نبود. من باید یک دستگاه گوشی هم تهیه می کردم. گوشی های آن موقع به زیبایی گوشی های حال حاضر نبودند. از نظر کمی بسیار درشت بودند و حمل و نقل آن هم دشوار.

     اولین دستگاهی که من تهیه کردم چیزی شبیه همین بی سیم های نیروی انتظامی بود. یک گوشی نوکیا با آنتن دهی مطلوب. چند ماهی از این گوشی استفاده کردم و بازار گوشی رونق پیدا کرد. گوشی های جدید به بازار می آمدند و من دنبال خرید گوشی ظریف و قابل حمل بودم. چند نوع گوشی را تجربه کردم. بهترین آنها گوشی نوکیای مدل 1100 بود که از نظر من گوشی بسیار خوش دست و مقاومی بود. آنقدر به این 1100 احترام می گذاشتم که اگر کسی نمی دانست فکر می کرد یکی از گوشی های هوشمند نسل جدید را در اختیار دارم.

     آن موقع داشتن این گوشی به یک موضوع عادی تبدیل شده بود. اما من که گوشی های جدیدی را امتحان می کردم باز هم سراغ گوشی های جدید می رفتم. اما باور کنید هیچ گوشی ای برای من به اندازه کارکردن با 1100 لذت بخش نبود. پس از مدتی بخاطر امکانات پایین آن، مجبور شدم کنارش بگذارم، اما هر یک از دوستانم این گوشی را می دیدند، عاشقش می شدند. از هر طرف و از جانب هر دوستی تقاضاهایی برای در اختیار گرفتن این گوشی مطرح می شد و جالب این بود که مبلغی که برای آن پیشنهاد می کردند به اندازه یک دستگاه گوشی مدل روز بود، اما من هیچگاه نخواستم بخشی از خاطراتم را از خودم دور کنم. برای همین آن را در کشوی میزم بایگانی کردم.

     اما مهدی سال گذشته به استفاده از آن کلی علاقمند شده بود. برای همین چندماهی از آن استفاده کرد و پس از فروکش کردن عطش اش، مجددا" آن را به کشوی میز بازگرداند. الان مدت یک سال است که نوکیای 1100 زنگ نخورده است و صفحه اش روشن نشده است. اما هر چه که باشد من آن گوشی را به گوشی های هوشمند حال حاضر ترجیح می دهم.

صدهزاران - حسین نصرتی - گوشی 100 من

/ 4 نظر / 5 بازدید
غاده

بعضی خاطره ها و بعضی چیزا همیشه حس خوبی رو تو آدم به وجود مییاره منم یه گوشی نوکیا 6020دارم که دوستش داشته و دارم و الان هم یه خطم رو همین گوشیه بهترین گوشی ها مدل نوکیاست اما ا زوقتی فهمیدم شرکتش اسرائیلیه گوشی لمسی ام رو دیگه از این شرکت نخریدم اما همیشه شرکت نوکیا رو قبول دارم گوشی هاش رو می شه سال ها ازش استفاده کرد حیف...... [چشمک] همچنان که خیلی وقته حسرت خوردن یه کیت کت خوشمزه به دلم مونده [نیشخند]

هاشمی

راستش گوشی های پیشرفته و هوشمند فعلی هنوز نتوانستند فرهنگ و کاربری راحتی برای مردم ایجاد کنند مثلا خود من یک گوشی سونی آنهم از نوع ضد آب ضد خش را داشتم ولی قسمتم نبود که بیش از دو سه هفته ای دستم باشد و با یک اتفاق ساده افتاد و شکست و والسلام و برگشتم به گوشی های دکمه ای قدیمی که حداقل کارهای متعارف را راه میاندازد نوکیا 1100 و چند مدل گوشی تر برندهای دیگر واقعا گوشی بودند و کار راه انداز ولی الان همه گوشی های به قول عوام چینی هستند دیگه

مهدی

جالبه. به قول دوستی خوبی وبلاگ به این بود که فهمیدیم تنها نیستیم و خیلی های دیگه هم مثل ما فکر میکنن. فکر میکردم فقط خودم برای بعضی از اشیا احترام قایلم و حتی اسم روی اونا میذارم! گاهی فکر میکردم این کار خوب نیست تا اینکه روایتی خوندم که حضرت پیامبر هم روی عبا و عمامه‌ی خودشون اسم گذاشته بودن.