صدهزاران
صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغی بر نخاست ، عندلیبان را چه پیش آمد هزاران را چه شد
 
 

 

دیروز بعداز ظهر داشتم جشن شکرگزاری طرفداران محمود احمدی نژاد را از سیمای جمهوری اسلامی تماشا می کردم. واقعا" متاسف شدم که رئیس جمهور کشورم شخصی است که در اجتماع بزرگی هنوز از الفاظ سخیفی همانند "کثافت" استفاده می کند.

با دیدن سخنان وی بر خود بالیدم که به ایشان رای نداده ام، بر خود بالیدم که رای خود را بنام کسی به صندوق انداخته ام که در گفتار و کردار سرآمد خیلیهاست. بسیار متاسف شدم که هنوز پشت شعار " ملت ایران" به بخشی از مردم کشورمان اهانت می شود. خطاب کردن بخشی از جامعه با عناوینی همچون"خبیث و خس وخاشاک" دلم را لرزاند. آخر یکی به این جماعت بگوید شما که دم از اخلاق و ارزشهای اسلامی می زنید لااقل قدری متخلق به آداب اسلامی باشید و به اظهارات اخلاقی خود نیز مقید باشید.

من افتخار می کنم به کسی رای داده ام که نام بزرگان خود را به زشتی نمی برد. مفتخرم به کسی رای داده ام  که سوار بر احساسات مردم نمی شود تا به صندلی قدرت برسد و افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که پس از آن همه رسوایی در دروغگویی باز هم در میان هوادران خود متوسل به دروغ شود ؛ آنجایی که گفت من قبل از اینکه به اینجا بیایم با شورای نگبهبان تماس گرفتم و آنها اظهار داشتند که تاکنون هیچ شکایتی از طرف نامزدها به دبیرخانه شورا واصل نشده است، اما درست لحظاتی بعد هم محسن رضایی دیگر نامزد این دوره و هم شورای نگهبان سخنانش را تکذیب کردند.

من افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که مردم و هواداران دیگر نامزدها را تحریک کند، من افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که در میان هوادران خود دچار غرور و احساسات شود، من افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که برای حفظ صندلی قدرت دست به تخریب دیگران و نیش زدن به دیگران از تریبون عمومی بپردازد. من افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که برای تشریح عملکرد خود به حکایتهای طنز "ملا نصرالدین و آش" متوسل بشود. من افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که برای تصاحب  قدرت پشت شعار" خدمت به مردم" پناه بگیرد. من افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که برای سوار شدن بر احساسات مردم کشورم به بزرگان آنان توهین کند. من افتخار می کنم به کسی رای نداده ام که هنوز ذهنش پر از دعواهای زمان انتخابات است و سخن گفتن او با گذشت چند روزی از انتخابات ، باز هم حال و هوای انتخاباتی دارد و...

من دیروزر کلکسیونی از مداحان قدرت را دیدم ؛ از حدادیانی که در مدح احمدی نژاد سرود، تا جماعتی که به موسوی و هاشمی فحاشی کردند و همینطور رئیس جمهوری که به نماد سبز موسوی تاخت، تا بدانجا که گره در دل مانده خود را با انداختن شال سبزی بر شانه هایش التیام داد و گفت من هم فرزند پیامبرم.

راستی جماعتی که آنها را خس و خاشاک و خبیث خطاب می کنند ، مگر از کجا آمده اند، اینها مگر فرزندان این ملت نیستند؟ من چگونه ادعای آنها را باور کنم که پشت واژه "ملت بزرگ ایران" قدرت را محکم گرفته اند و آن را خدمت می نامند؟ اینها که در خیابانها هستند سخنشان چیست؟ آنها نگرانیهایی دارند که می خواهند نگرانی اشان رفع شود. آنها مدعی  بی صداقتی دولتی هستند که خود را متعهد به برگزاری سالم این انتخابات معرفی کرده بود. آنها شائبه تقلب در انتخابات را دارند ، باید نگرانیهای آنان را برطرف کرد. مسئولان نظام و مجریان و صاحب نظران و ریش سفیدان و خود نامزدها باید بنشینند و شورای حکمیتی تشکیل دهند و به موضوع رسیدگی کنند. این ناآرامیها فراگیر شده است و اگر تلاشی در جهت مهار آن صورت نگیرد، دولت را در وضعیت دشواری قرار خواهد داد. در صورت عدم توجه به همین خس و خاشاک و عدم توجه به رفع چنین شبهه ای، دولت آینده در انجام امور داخلی و خارجی و منطقه ای و عرصه دیپلماتیک و بین المللی باید این فشار را  بر گرده های خود اخساس کند. این بغضها و خشمهای فروخورده در آینده در جایی سر باز خواهند کرد که مهار آن برای نظام دشوار خواهد بود، آن فتنه ای که هاشمی رفسنجانی در نامه خود به رهبری انقلاب نوشته بودند و هشدار داده بودند که جلو این کارها گرفته شود و گرنه اینها به فتنه تبدیل خواهند شد ، این روزها و شبها در خیابانها قابل مشاهده است، ما هم این فتنه ها و نتیجه آن را دیدیم و او چه خوب تشخیص داده بود که دود و آتش این فتنه در هوا پراکنده شده و قابل مشاهده است! او زودتر از ما دیده بود و هشدار هم داد.

به هرحال در انتخابات اخیر یا واقعاً تقلب صورت گرفته و یا آنکه هیچ تقلبی صورت نگرفته و یا احساس تقلب بوجود آمده است. بنابر این برای برطرف شدن این شائبه باید اقدامات اساسی صورت گیرد. راههای مختلفی نیز پیش رو می باشد، بازشماری آرا فرصت مهمی است که در اختیار نظام قرار دارد تا ذهنیت بخشی ازشهروندان اصلاح شود و دولت با مشروعیت مردمی آغاز بکار کند. بدیهی است در صورت صحت نتایج انتخابات 22 خرداد، تمام کسانی که به محمود احمدی نژاد رای داده بودند، باز هم به او رای خواهند داد و کمترین کاهشی در میزان آرای کاندیداها صورت نمی گیرد، بلکه برنده واقعی با قدرت و صلابت و پشتوانه حقیقی مردم به استقبال تشکیل دولت آینده خواهد رفت و در فضایی آرام و مطمئن و بدون سوء تفاهم برای پیشبرد اهداف و شعارهای خود تلاش خواهد کرد.

 

[ دوشنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸۸ ] [ ۱:٠٦ ‎ق.ظ ] [ حسین نصرتی ]
درباره وبلاگ
حسین نصرتی
نامم حسین است، چون سیزدهم محرم متولد شده ام، رشته تحصیلی ام ارتباطات، کارم نیز در ارتباط با خبر است. مشی زندگی و افکار و اعتقاداتم مبتنی بر اصل میانه روی است؛ چنانکه حضرت علی(ع) می‌فرمایند: میانه روی در کارها را دریاب؛ زیرا کسی که از میانه روی برگردد، ستم کند و کسی که آن را فرا گیرد به عدالت رفتار کند. از طرفی به این سخن آن حضرت (ع) نیز ایمان دارم که می‌فرمایند: درآنجا که باید سخن گفت، خاموشی سودی ندارد و آنجا که باید خاموش ماند، سخن گفتن خیری نخواهد داشت. مطالب من در زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و...ارائه می‌شوند. گاهی اوقات تحلیل می کنم، گاهی انتقاد، گاهی هم دفاع و گاهی نیز سکوت. معتقد به نظام جمهوری اسلامی ام و خود را موظف به تعالی ایران می دانم. اگر هم نقدی می‌کنم، برای دلسوزی و حفظ آن است. تلاشم آنست تا در این وبلاگ برای دلم بنویسم و هیچوقت فکر و تحلیلم را به کسی تحمیل نکنم.

آرشيو وبلاگ
صفحات وبلاگ
RSS Feed