صدهزاران
صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغی بر نخاست ، عندلیبان را چه پیش آمد هزاران را چه شد
 
 

           پیروزی کسی که 4 سال پیش مرد قدرتمندی همچون هاشمی رفسنجانی را از رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری نهم کنار زده بود، آنقدر شیرین بود که بر خلاف منویات خود که اغلب در اظهاراتش با تکیه بر حمایت فرودستان جامعه ، از مذمت قدرت سخن می گوید ، با رفتارهایی که از خود بروز می دهد ، اشتهای سیری ناپذیرش برای کسب مجدد قدرت ریاست جمهوری را پنهان نمی کند.

در این راه او آنقدر اصرار دارد که برای تصاحب آن، پنجه در پنجه بزرگان نظام می اندازد و خدمات دلسوزان گذشته نظام را به چالش می کشد و برخلاف نص صریح قانون اساسی از ایراد اتهام به دیگران فرو نمی گذارد و راستی کسی که بی میلی خود را به کسب قدرت ابراز می دارد؛ چرا برای ماندن در همین قدرت، به هر موردی متوسل می شود. آیا ماندن در قدرت و کنار رفتن از آن از طرف همین مردم که همیشه در سخنرانیها آنها را ولی نعمتان و ملت بزرگ ایران می نامیم، آنقدر اهمیت دارد که به چهره نظام چنگ بیندازیم؟ دوران امام و دفاع مقدس را زیر سئوال ببریم و با ارائه آمار غلط از دوران دولت زمان جنگ آن را ناتوان نشان دهیم؟

            همه پیش بینی می کردند که مناظره دیشب بین کروبی و موسوی ، نوعی مناظره کسل و بی روح باشد، و البته عده ای هم به این نکته قائل بودند که هر دو نامزد در این مناظره از فرصت بوجود آمده در نقد عملکرد احمدی نژاد سخن بگویند، که همینطور هم شد. دیشب موسوی بخوبی زمان را مدیریت کرد و به همان شکلی که احمدی نژاد در توجیه عملکرد خود از نمودار و گراف استفاده می کرد، او نیز به همان شیوه تناقض آمارهای او را به بینندگان به تصویر کشید و او را متهم به دروغ گویی در ارائه آمار کرد. او امشب به همان شیوه ای که احمدی نژاد در دفاع از عملکرد خود سخن می گفت از کارنامه دولت خود سخن گفت و اطلاعات خوبی در اختیار مخاطبان خود قرار داد و شائبه بی برنامه بودن خود از طرف اردو گاه رقیب را بی پاسخ نگذاشت و با ارائه مجلد برنامه های خود به دیگران تفهیم کرد که او با دست پر پای در صحنه انتخابات گذاشته است.

موسوی دیشب همان موسوی بود که انتظارش را داشتیم. با اطلاعات خوبی وارد بحث شد. او به حلقه های فساد بخوبی اشاره کرد و به دولت توصیه کرد که ابتدا باید دولت از خود شروع کند، به مصادیقی هم اشاره کرد که به علت سوء تدبیر دولتمردان، فساد در جامعه شکل گرفته است، او از بالا و پایین بردن تعرفه های موبایل و خدمات تلفن همراه که میلیاردها تومان پول از آن بی حساب و کتاب بدست آمد، زمینه فساد را بوجود می آورد سخن گفت، او بخوبی با عدد و رقم به میزان تورمی که از سوی احمدی نژاد اعلام شده بود تاخت و او را به دروغگویی متهم کرد و غلط بودن آمار او را تایید کرد. با توجه به موج سبزی که در سطح جامعه جریان دارد، دیگر باید اذعان کرد که  کلید احمدی نژاد این بار این قفل را باز نمی کند.

البته مناظره ای در کار نبود ، بلکه بیشتر به بحث و آگاهی دهی به مردم توجه داشت که در مدت چهار سال گذشته به مردم دروغ گفته شده است. او با اعتماد به نفس کامل سخن گفت و  اگر منصفانه به این موضوع نگاه کنیم، باید اذعان کنیم که روال چنین مباحثی خوب نیست، اما وقتی  آغاز کننده اینگونه مباحث شخص احمدی نژاد بود و پس از آن جلسه معروف بارها و بارها در سخنرانیها و گفتگوهای تلویزیونی بر اشتباه خود پافشاری کرد، باید هم به این نامزدها حق داد که در دفاع از خود سخن بگویند.

            باید گفت که موج سبز در حال گسترش است و به زودی فراگیرتر خواهد شد و امید است در چهار سال آینده این سبزی مجددا ریشه در نظام اجرایی کشور بدواند و  به بازگشت خردگرایی و ارزشهای ماندگار نظام کمک کند.

[ دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ ] [ حسین نصرتی ]
درباره وبلاگ
حسین نصرتی
نامم حسین است، چون سیزدهم محرم متولد شده ام، رشته تحصیلی ام ارتباطات، کارم نیز در ارتباط با خبر است. مشی زندگی و افکار و اعتقاداتم مبتنی بر اصل میانه روی است؛ چنانکه حضرت علی(ع) می‌فرمایند: میانه روی در کارها را دریاب؛ زیرا کسی که از میانه روی برگردد، ستم کند و کسی که آن را فرا گیرد به عدالت رفتار کند. از طرفی به این سخن آن حضرت (ع) نیز ایمان دارم که می‌فرمایند: درآنجا که باید سخن گفت، خاموشی سودی ندارد و آنجا که باید خاموش ماند، سخن گفتن خیری نخواهد داشت. مطالب من در زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و...ارائه می‌شوند. گاهی اوقات تحلیل می کنم، گاهی انتقاد، گاهی هم دفاع و گاهی نیز سکوت. معتقد به نظام جمهوری اسلامی ام و خود را موظف به تعالی ایران می دانم. اگر هم نقدی می‌کنم، برای دلسوزی و حفظ آن است. تلاشم آنست تا در این وبلاگ برای دلم بنویسم و هیچوقت فکر و تحلیلم را به کسی تحمیل نکنم.

آرشيو وبلاگ
صفحات وبلاگ
RSS Feed