صدهزاران
صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغی بر نخاست ، عندلیبان را چه پیش آمد هزاران را چه شد
 
 

هر روز که به زمان برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم، حوادث جالب و البته قابل تاملی در صحنه سیاسی کشورمان روی می دهد. مثلا برخی از توزیع سیب زمینی سخن می گویند، بر این اساس یکی از مقامات دولتی از پخش رایگان 320 هزار تن سیب زمینی خبر داده بود. مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفته بود این مقدار سیب زمینی به منظور جلوگیری از نابودی و اتلاف مازاد محصول در میان مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی توزیع شده است. این اظهارنظر درحالی از سوی این مقام بیان می شود که اکثر سیب زمینی های پخش شده به اقشار مختلف جامعه تحویل شده و تنها مختص به مددجویان کمیته امداد نبوده است. خیلی ها هم معتقدند که این کار دارای اهداف تبلیغاتی برای دولت نهم است، به قول یکی از دوستان" اگه این سیب زمینی ها رو چیپس می کردند،هم انتخابات با کلاس تر می شد، هم اینکه ملت چیپس می خوردند و شاهکارهای مدیریتی آنها را تماشا می کردند! راستی چرا تو این 3 سال از این لطف ها نمی کردند یکدفعه امسال سیب زمینی زیاد اومده!؟"

از یکی دو روز پیش هم بحث پرتقال اسرائیلی به میان کشیده شده است. این بار مسئولان وزارت بازرگانی سکوت اختیار کرده اند،آن هم درست پس از سخنرانی رئیس جمهور در اجلاس ژنو که اسرائیل را عامل اصلی نژادپرستی در جهان معرفی کرده بود، با این حال دیدن این پرتقالها در کشورمان جالب است، آن هم در شرایطی که کشورهای عربی در صدد تحریم کالاهای اسرائیلی هستند. اینکه گفته شود این محصولات در بسته بندی چینی وارد کشور شده اند جای تامل دارد؛ یعنی در نظر داشتیم پرتقال را از چین وارد کنیم، اما چینی ها پرتقال های اسرائیل را در کارتن های خودشان تحویل ما داده اند. از طرفی همه می دانیم که برای ورود یک محموله کم حجم از مبادی گمرکات ، بازرسیهای متعددی صورت می گیرد، چطور ممکن است برای محموله ای با این حجم نظارت جسته و گریخته ای صورت گرفته باشد! یکی از تولید کنندگان هم به ایسنا گفته بود که پرتقال از میوه هایی است که  شرایط قرنطینه خاصی دارد و باید مستقیما از مبدأ تولید به مقصد حمل شود.

در اتفاق دیگری در مشهد مقدس هم همزمان با سخنرانی میرحسین موسوی گاز فلفل در سالن سخنرانی منفجر کرده اند. صبح روز پنجشنبه همزمان با سخنرانی موسوی در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و استقبال دانشجویان از وی، مسئولان دانشگاه اقدام به توزیع بلیت استخر با تخفیف 95 درصد میان دانشجویان کرده اند که سیانسهای استخر همزمان با سخنرانی میرحسین موسوی بوده است، و بالاخره به کاروان انتخاباتی شیخ مهدی کروبی نیز گوشه خشمی نشان داده شده است.

در حالیکه در دولتهای گذشته چند ماه قبل ازانتخابات ، سفرهای داخلی روسای دولتها یا کمرنگ و یا تعطیل می شد، درست در کمتر از 47 روز دیگر انتخابات دهم قرار است برگزار شود، هم اکنون شاهد سفرهای استانی رئیس جمهور هستیم که درروز جمعه در جمع مردم اسلامشهر برنامه اقتصادی آینده خود را تشریح می کند!

حال در این اوضاعی که از سیب زمینی وارداتی ، گاز فلفل، بلیت استخر و پرتقال اسرائیلی در جامعه فراوان صحبت می شود، شما پیدا کنید پرتقال فروش را!

 

 

[ یکشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ ] [ حسین نصرتی ]
درباره وبلاگ
حسین نصرتی
نامم حسین است، چون سیزدهم محرم متولد شده ام، رشته تحصیلی ام ارتباطات، کارم نیز در ارتباط با خبر است. مشی زندگی و افکار و اعتقاداتم مبتنی بر اصل میانه روی است؛ چنانکه حضرت علی(ع) می‌فرمایند: میانه روی در کارها را دریاب؛ زیرا کسی که از میانه روی برگردد، ستم کند و کسی که آن را فرا گیرد به عدالت رفتار کند. از طرفی به این سخن آن حضرت (ع) نیز ایمان دارم که می‌فرمایند: درآنجا که باید سخن گفت، خاموشی سودی ندارد و آنجا که باید خاموش ماند، سخن گفتن خیری نخواهد داشت. مطالب من در زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و...ارائه می‌شوند. گاهی اوقات تحلیل می کنم، گاهی انتقاد، گاهی هم دفاع و گاهی نیز سکوت. معتقد به نظام جمهوری اسلامی ام و خود را موظف به تعالی ایران می دانم. اگر هم نقدی می‌کنم، برای دلسوزی و حفظ آن است. تلاشم آنست تا در این وبلاگ برای دلم بنویسم و هیچوقت فکر و تحلیلم را به کسی تحمیل نکنم.

آرشيو وبلاگ
صفحات وبلاگ
RSS Feed