صدهزاران
صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغی بر نخاست ، عندلیبان را چه پیش آمد هزاران را چه شد
 
 

زمان ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نزدیک تر می شود و آرایشهای انتخاباتی هنوز شکل کامل بخود نگرفته است. در اردوگاه اصلاح طلبان تکلیف تقریبا نهایی شده است ، دو احتمال در این زمینه وجود دارد؛ یا هر دو نامزد اصلاح طلبان در صحنه باقی می مانند و یا در آستانه انتخابات یکی به نفع دیگری کنار می رود، اما با توجه به اقبال احزاب و گروههای سیاسی به نامزدی میر حسین موسوی و حمایت دانشگاهیان جناح اصلاح طلب ، حضور وی قطعی به نظر می رسد. به رغم تاکید مهدی کروبی بر حضور قطعی خود، احتمال کناره گیری اش وجود دارد. اما در طرف دیگر به رغم تاکید حامیان دولت بر حمایت همه جانبه مجموعه اصولگرایان از کاندیداتوری محمود احمدی نژاد، بجز جامعه مهندسان که دیروز از وی اعلام حمایت کرد ، دیگر گروه های  ریشه دار ، با سابقه و پرنفوذ جناح راست ؛ همانند جامعه روحانیت مبارز ، جمعیت موتلفه اسلامی و شخصیتهای متنفذ آنان، هیچ موضع و بیانیه رسمی در باره حمایت از وی اعلام نکرده اند.

جمعی از اصولگرایان منتقد،از جمله طرفداران محمد باقر قالیباف و محمد جواد لاریجانی که از پیروزی مجدد محمود احمدی‌نژاد در انتخابات آتی ریاست جمهوری نگرانند ، برای رسیدن اصولگرایان به اجماع حاضر شده اند با پذیرش طرح جمعی از اصولگرایان همکاری نماید. علی مطهری بعنوان نماینده این جریان در تلاش برای مجاب کردن علی اکبر ولایتی است و اخیرا نیز اعلام داشته است که محمد باقر قالیباف معاون اولی وی را پذیرفته است.

بنظر می رسد شرایط  سردی در مقایسه با دوره های پیشین بر فضای انتخاباتی سایه افکنده است و باید منتظر رویدادهای جدیدی در میان اصول گرایان بود. در این وضعیت نخبگان وظیفه خطیری دارند و باید برای برون رفت از این حالت تلاش بیشتری کنند.

با توجه به حضور قطعی سه نامزد پیش گفته و یک نامزد احتمالی اصول گرایان ، دیروز پایگاه خبری پارسینه، نتیجه نظرسنجی نهادی تحقیقاتی- دانشگاهی در فاصله زمانی اوایل اسفند 87 تا هفته نخست فروردین 1388 - در جامعه آماری 35 هزار نفری -  که در سطح "کشوری" انجام داده است را منتشر کرد. در این نظر سنجی میرحسین موسوی 8/24 ، محمود احمدی نژاد 6/23 درصد ، مهدی کروبی 3/22 درصد و محسن رضایی 5/8 درصد آرا را کسب کرده اند.

[ سه‌شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ ] [ حسین نصرتی ]
درباره وبلاگ
حسین نصرتی
نامم حسین است، چون سیزدهم محرم متولد شده ام، رشته تحصیلی ام ارتباطات، کارم نیز در ارتباط با خبر است. مشی زندگی و افکار و اعتقاداتم مبتنی بر اصل میانه روی است؛ چنانکه حضرت علی(ع) می‌فرمایند: میانه روی در کارها را دریاب؛ زیرا کسی که از میانه روی برگردد، ستم کند و کسی که آن را فرا گیرد به عدالت رفتار کند. از طرفی به این سخن آن حضرت (ع) نیز ایمان دارم که می‌فرمایند: درآنجا که باید سخن گفت، خاموشی سودی ندارد و آنجا که باید خاموش ماند، سخن گفتن خیری نخواهد داشت. مطالب من در زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و...ارائه می‌شوند. گاهی اوقات تحلیل می کنم، گاهی انتقاد، گاهی هم دفاع و گاهی نیز سکوت. معتقد به نظام جمهوری اسلامی ام و خود را موظف به تعالی ایران می دانم. اگر هم نقدی می‌کنم، برای دلسوزی و حفظ آن است. تلاشم آنست تا در این وبلاگ برای دلم بنویسم و هیچوقت فکر و تحلیلم را به کسی تحمیل نکنم.

آرشيو وبلاگ
صفحات وبلاگ
RSS Feed